
Zelf gecreëerde amuse
Aantal personen: 4
Ingrediënten:
- 1 courgette
- 1 aubergine,
- 1 sjalot
- 1 paprika rood
- 1 teen knoflook
- 125 gram gekookte garnalen
- 125 gram creme fresh
- 50 gram feta
- Wat verse dille,peterselie, munt en oregano,
- Cherry tomaten,
- Tzatziki (zie recept tzatziki unique),
- Olijf olie (kalamata),
- Peper & zout,
- Een eetlepel plomari ouzo,
- keukenfolie
Hulpmiddelen:
Blender, koksmes, hakblok kleine koekenpan en een lepel, 4 Amuze lepels
Voorbereiding:
Snij de courgette, aubergine, sjalot en paprika in hele kleine blokjes. Hak de kruiden fijn. Pureer de garnalen en de feta in de blender. Maak de tzatziki (liefst een dag vooruit) Snij de Cherry tomaten door de helft.
Bereidingswijze:
Verwarm een eetlepel olijfolie in een kleine koekenpan en bak hierin de aubergine, courgette, sjalot en paprika in 1 a 2 minuten beetgaar. Neem de pan van het vuur en laat het mengsel in de pan afkoelen.
Doe een halve theelepel van elk van de fijn gehakte kruiden bij het garnalen mengsel en voeg de ouzo toe. Schep hierna lepel voor lepel de creme freche erbij tot het een gladde massa wordt. Rol het hierna in keukenfolie tot een dikke worst en leg het een uur in de vriezer.
Serveertips:
Deponeer het groenten mengsel op de amuze lepel. Snij een mooie plak van een halve centimeter, van de garnalenworst. En leg deze op het groente mengsel. Doe hierop een halve tomaat en werk de amuze af met een theelepel tzatziki.
Lekker met een glaasje tsiporou of ouzo
Categorieën:Amuses, Proteïnen, Schaaldieren, Zeevruchten